Insamling till behövande!

Har ni gamla fotbolls-, träningsskor, kläder eller annat som ni inte längre behöver? Lämna in det till Hammarlands IK (Hammarvallen, klubbhuset) onsdagen den 11 november kl. 18.00 - 21.00!

HIK vill göra en insats och försöker på detta sätt hjälpa Sune Häggblom som på eget initiativ regelbundet far till Lettland med gåvor som man samlar ihop. En ny avresa är på gång före jul hälsar Siv Tingsvik som hjälper Sune koordinera hjälpinsatserna på Åland. 

HIK kommer att sända iväg fotbollar och träningskläder som inte längre används och vi uppmanar våra medlemmar, andra idrottsföreningar och så många som möjligt att hjälpa oss hjälpa! 

Vi samlar ihop följande:

  • Mat (torrvaror)
  • Hygienartiklar
  • Fotbolls-, tränings- o. andra skor
  • Kläder (även varma kläder om någon har)
  • Pussel och spel
  • Lakan
  • Handdukar m.m.

Naturligtvis skall allt vara helt och rent. 

Låt oss tillsammans hjälpa de som har det sämre ställt än oss! Samla ihop det du kan bidra med och kom till Hammarvallen den 11 november!

Kommentarer

Packers and Movers Pune

Packers and Movers Pune Charges # http://www.movers5th.in/packers-and-movers-pune/ Packers and Movers Mumbai Charges # http://www.movers5th.in/packers-and-movers-mumbai/ Packers and Movers Delhi Charges # http://www.movers5th.in/packers-and-movers-delhi/

Packers and Movers Bangalore

Packers and Movers Bangalore Charges # http://www.movers5th.in/packers-and-movers-bangalore/ Packers and Movers Hyderabad Charges # http://www.movers5th.in/packers-and-movers-hyderabad/ Packers and Movers Gurgaon Charges # http://www.movers5th.in/packers-and-movers-gurgaon/

Packers and Movers Noida

Packers and Movers Noida Charges @ http://www.movers5th.in/packers-and-movers-noida/ Packers and Movers Chennai Charges @ http://www.movers5th.in/packers-and-movers-chennai/ Packers and Movers Navi Mumbai Charges @ http://www.movers5th.in/packers-and-movers-navimumbai/ Packers and Movers Thane Charges @ http://www.movers5th.in/packers-and-movers-thane/ Packers and Movers Ghaziabad Charges @ http://www.movers5th.in/packers-and-movers-ghaziabad/ Packers and Movers Faridabad Charges @ http://www.movers5th.in/packers-and-movers-faridabad/

Packers and Movers in

Packers and Movers in Hyderabad Charges @ http://www.moveby5th.in/packers-and-movers-hyderabad.html Packers and Movers in Pune Charges @ http://www.moveby5th.in/packers-and-movers-pune.html Packers and Movers in Bangalore Charges @ http://www.moveby5th.in/packers-and-movers-bangalore.html Packers and Movers in Delhi Charges @ http://www.moveby5th.in/packers-and-movers-delhi.html Packers and Movers in Gurgaon Charges @ http://www.moveby5th.in/packers-and-movers-gurgaon.html Packers and Movers in Mumbai Charges @ http://www.moveby5th.in/packers-and-movers-mumbai.html

Lägg till ny kommentar